W branżach, które z pozoru nie mają ze sobą wiele wspólnego, istnieje jeden wspólny wątek: konieczność posiadania sprężarki powietrza do zastosowań przemysłowych. Mogą się one bardzo różnić, ale jest to istotna część każdej z nich, jeśli chodzi o produkcję i możliwość funkcjonowania zakładu. Poniżej przygotowaliśmy listę 5 najważniejszych branż, w których zastosowanie sprężarek jest krytyczne.

Motoryzacja i sprężone powietrze

Od lakiernictwa samochodowego po klucze udarowe, sprężarki powietrza umożliwiają produkcję i wykończenie naszych pojazdów. Są one nawet siłą napędową robotów linii montażowej, które odgrywają ważną rolę w produkcji.

W ciągu ostatniego stulecia sprężarki odgrywały coraz istotniejszą rolę w przemyśle. Sprężarki powietrza dla przemysłu motoryzacyjnego wymagają wysokiego poziomu wydajności.

Branża spożywcza

Przemysł spożywczy i napojów wymaga najwyższej jakości czystego sprężonego powietrza do wykonywania różnych funkcji w produkcji. Oznacza to konieczność stosowania jednych z najbardziej zaawansowanych technologicznie systemów.

Ze względu na ryzyko zanieczyszczenia, przemysł F&B funkcjonuje przede wszystkim z bezolejowymi sprężarkami powietrza o wysokich parametrach. Sprężarki powietrza dla przemysłu spożywczego i napojów wymagają najwyższej klasy bezpieczeństwa – 0, najczystszej na rynku.

Sprężarki powietrza w produkcji

Producenci mają bardzo zróżnicowane potrzeby i wymagają elastyczności, aby wykonywać swoją pracę w sposób właściwy. Wytrzymałe i niezawodne sprężarki powietrza są istotnym elementem spełnienia tych potrzeb. Jest to jedna z najważniejszych sprężarek do zastosowań przemysłowych.

Sprężarki powietrza dla przemysłu produkcyjnego muszą zachować wysoką wydajność i niski czas przestoju. Części wysokiej jakości, takie jak osuszacze i systemy rurowe, również odgrywają istotną rolę w linii produkcyjnej.

Tworzywa sztuczne

Znaczna część świata konsumpcyjnego jest wytwarzana z tworzyw sztucznych, a ich produkcja wymaga użycia sprężonego powietrza. Producenci tworzyw sztucznych mają różne potrzeby i polegają na ekspertach z branży sprężarek, którzy pomagają im zbudować system dostosowany do ich potrzeb.

Urządzenia te pomagają zwiększyć efektywność produkcji tworzyw sztucznych. Sprężarki powietrza dla przemysłu tworzyw sztucznych muszą być trwałe, niezawodne i dostosowane do indywidualnych potrzeb firmy.

Sprężarki powietrza w przemyśle farmaceutycznym

Podobnie jak przemysł spożywczy, przemysł farmaceutyczny polega na czystym, wolnym od zanieczyszczeń sprężonym powietrzu przy wytwarzaniu swoich produktów. Czyste, bezolejowe sprężarki powietrza stają się niezbędnym narzędziem w spełnianiu surowych norm Agencja Żywności i Leków (FDA) dotyczących produkcji leków.

Pigułki, tabletki, a nawet balsamy wymagają zastosowania w ich produkcji jak najbardziej czystego sprężonego powietrza. Często są to zastosowania klasy zero, które wymagają najbardziej niezawodnego sprzętu i procesów. W rzeczywistości duża część przemysłu opieki zdrowotnej polega na wolnych od zanieczyszczeń sprężarkach powietrza stosowanych w przemyśle farmaceutycznym do produkcji i pakowania towarów.

Więcej zastosowań sprężonego powietrza

Nie ma wątpliwości, że sprężone powietrze zasila otaczający nas świat. Jest ono wykorzystywane w wielu zastosowaniach, o których nie zawsze myślimy – od kolejek górskich po pistolety do paintballa. Jest ono również wspólnym elementem wielu branż, które pozornie nie mają ze sobą wiele wspólnego. Jednak Pneumatyka Łódź może pomóc im wszystkim.

Wytrzymałe i trwałe sprężarki powietrza są niezbędne w przemyśle samochodowym, wytwórczym i tworzyw sztucznych. Czyste, wolne od zanieczyszczeń sprężone powietrze jest niezbędne w przemyśle spożywczym i napojów, a także farmaceutycznym. Każda firma będzie miała swoje własne, unikalne potrzeby w swojej branży, które wpłyną na rodzaj używanej przez nią sprężarki do zastosowań przemysłowych.

W Pneumatyka Łódź nasz zespół doświadczonych techników pomoże Ci znaleźć produkty odpowiednie dla Twojego biznesu. Czy masz pytania dotyczące następnego zakupu sprężarki powietrza? Skontaktuj się z nami już dziś!